Wesprzyj nas, bo razem możemy zmienić życie wielu młodych ludzi!

Istnieje wiele możliwości i form pomocy. Wybierz, w jaki sposób jesteś w stanie nas wspomóc. Za każdą formę pomocy serdecznie i z góry dziękujemy!

Wspomóż nas bezkosztowo wybierając jedną z form pomocy:

FaniMani.pl – darowizny od zakupów online

Zainstaluj aplikację fanimani.pl na swoim telefonie lub komputerze i dokonuj zakupów online w większości sklepów internetowych. Dzięki temu część prowizji od operatora płatności zostanie przekazana na naszą fundację.

Zarejestruj się tutaj.

Przekaż nam swoje 1,5 % podatku
Podczas wypełniania swojego rocznego PIT wpisz KRS: 0000507234 i cel szczegółowy: 85910.
Wesprzyj doraźnie jedną z naszych zbiórek:

Wspieraj nas stale, poprzez cykliczne płatności:

Ustaw stałe zlecenie przelewu
Fundacja Akademia, nr konta mbank: 78 1140 2004 0000 3702 8470 5353 z dopiskiem: darowizna na cele statutowe

Nie chcesz logować się do konta? Wspieraj nasz cyklicznie przez zrzutka.pl

Czy można odpisać darowiznę na waszą fundację od dochodu?

Odliczeniu podlega kwota lub wartość przekazanej darowizny. Jeżeli przedmiotem darowizny są towary opodatkowane podatkiem od towarów i usług, za kwotę darowizny uważa się wartość towaru wraz z podatkiem od towarów i usług. Podatnik podatku VAT pomniejsza wartość brutto o tę część podatku naliczonego, którą ma prawo odliczyć zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług z tytułu dokonania tej darowizny. Wartość darowizny nie może być wyższa niż wartość rynkowa. Darowizny na cele pożytku publicznego, na cele kultu religijnego, krwiodawstwa i kształcenia zawodowego podlegają odliczeniu w kwocie dokonanej darowizny, łącznie nie więcej jednak niż w wysokości stanowiącej 6% dochodu uzyskanego w danym roku podatkowym.
Kwoty darowizn mogą być odliczone od dochodu spółki kapitałowej, podlegającego opodatkowaniu, co stanowi wymierną korzyść dla przedsiębiorstwa. Zgodnie z art. 18 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych spółka może odliczyć od dochodu między innymi kwoty darowizn: na. cele określone w art. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, organizacjom, o którym mowa w art. 3 ust. 2 i 3 tej ustawy. Odliczeniu od dochodu podlega kwota nieprzekraczająca 10% tego dochodu, ustalonego jako nadwyżka przychodów nad kosztami ich uzyskania w danym roku podatkowym (art. 7 ust., 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)

W jaki sposób dokonać odpisu?

Podstawą odliczenia są dowody, z których wynika wysokość poniesionych wydatków, tj.: dowód wpłaty na rachunek płatniczy obdarowanego lub jego rachunek w banku, inny niż rachunek płatniczy.