Duke of Edinburgh Award

Czym jest Międzynarodowa Nagroda Księcia Edynburga?
Międzynarodowa Nagroda Księcia Edynburga została założona przez księcia Filipa, księcia Edynburga, w 1956 roku, a od tego czasu liczba uczestników przekroczyła 8 milionów w ponad 140 krajach na całym świecie. Codziennie 548 młodych ludzi na całym świecie otrzymuje jedną z trzech nagród (Brązową, Srebrną lub Złotą). Międzynarodowy charakter nagrody oraz spójne kryteria i warunki jej uzyskania w każdym zakątku świata nadają instytucji ogromny prestiż, co sprawia, że jest szczególnie popularna wśród uniwersytetów, ośrodków badawczych, a także firm i przemysłów. Nieprzypadkowo wśród placówek oferujących program znajdują się najbardziej znane szkoły, uniwersytety, organizacje sportowe i społeczne, a prawie dwie trzecie laureatów twierdzi, że program znacząco przyczynił się do rozwoju ich kariery akademickiej i zawodowej.

Fundacja „Akademia” stara się uzyskać certyfikację Nagrody Księcia Edynburga i oferować program DofE zainteresowanym.

Udział jest dobrowolny, niekonkurencyjny i przede wszystkim przyjemny. Jednakże każdy kolejny poziom (brązowy, srebrny, złoty) wymaga większego zaangażowania i czasu od uczestników. Młodzi ludzie biorący udział w programie uczestniczą w różnych działaniach, mających na celu zdobycie jednej z międzynarodowych nagród.

Pod opieką Liderów Nagrody naszej fundacji, każdy uczestnik planuje swój program zgodnie z kryteriami nagrody, którą są zainteresowani. Oznacza to, że sami wyznaczają cele i rejestrują swoje działania oraz postępy elektronicznie w Księdze Rejestracyjnej On-Line.

W jakich działaniach musi wziąć udział uczeń?

Działania są podzielone na 4 kategorie:

• Sprawność fizyczna
  • Umiejętności